Reali pranon ta shesë Kroosin tek Unitedi

Reali pranon ta shesë Kroosin tek Unitedi

02 janar 2018 11:24

Real Madridi raportohet se është i gatshëm ta shesë Toni Kroosin te Manchester Unitedi për të shtuar fondin për blerjen e yllit të PSG-së, Neymar.

Sipas “The Express”, Reali e do Neymarin si zëvendësues afatgjatë të Cristiano Ronaldos.

Këtë transferim nuk mund ta mbulojë as shitja e Gareth Balet, andaj gjermani po konsiderohet si shitje shtesë.

PSG dhe Manchester City mësohet se po vëzhgojnë nga afër situatën e Kroosit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme