Unitedi u kthehet fitoreve dhe pozitës së dytë

Unitedi u kthehet fitoreve dhe pozitës së dytë

01 janar 2018 20:21

Manchester Unitedi u është kthyer fitoreve, pas tri barazimeve rresht në ligë.

Ekipi i Jose Mourinhos fitoi 0 me 2 si mysafir i Evertonit në xhiron e 22-të të Premier Ligës.

Anthony Martial dhe Jesse Lingard shënuan golat e fitores për Unitedin që kthehet në pozitën e dytë në tabelë.

“Djajtë e Kuqë” kanë 47 pikë në tabelë, 12 prapa rivalit City që është i pari. Chelsea është i treti me 45 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme