“Garë si mes dy kuajve për Scudetton”

“Garë si mes dy kuajve për Scudetton”

30 dhjetor 2017 23:06

Ylli i Juventusit, Federico Bernardeschi beson se fitorja prej 1 me 3 ndaj Veronës është një sinjal i qartë për rivalët e tjerë të ligës, ndërsa thekson se “lufta për titull është si garë ndërmjet dy kuajve”.

“Zonja e Vjetër” pas fitores së sotme mbetet me vetëm një pikë prapa liderit Napoli, kur ka përfunduar gjysma e sezonit në Serie A.

“Është një fitore e rëndësishme dhe përfundojmë sezonin lartë. Do të thosha se është garë ndërmjet dy kuajve për Scudetto, pasi kemi krijuar avantazh ndaj ndjekësve dhe kemi dërguar sinjal të qartë rivalëve të ligës”, ka thënë anësori i Juves për Mediaset Premium.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme