Unitedi rivalizon Barçën për Coutinhon

Unitedi rivalizon Barçën për Coutinhon

30 dhjetor 2017 18:53

Raportohet se Manchester Unitedi ka hyrë në garë për yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho.

Coutinho është një nga lojtarët më të kërkuar nga Barcelona, por “Djajtë e Kuq” do t’ia vështirësojnë punët për transferimin e tij, raporton Don Balon.

Sipas gazetës spanjolle Jose Mourinho dëshiron ta ketë në skuadër një mesfushor kreativ dhe e sheh yllin e rivalit të përbetuar si zgjidhjen e duhur, transmeton Koha.net.

Për 25 vjeçarin interesim ka shprehur gjithashtu edhe Paris Saint-Germaini, megjithatë braziliani e dëshiron transferimin në Camp Nou.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme