Shkëndija ndërpret bashkëpunimin me tre futbollistë

Shkëndija ndërpret bashkëpunimin me tre futbollistë

30 dhjetor 2017 17:19

Klubi tetovar Shkëndija ka konfirmuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me tre futbollistë me marrëveshje të dyanshme.

Të larguarit janë Stefan Vujiçiq, Ivan Çelikoviq, e portieri Ilir Avdyli, transmeton Koha.net.

“Vujçiq, Çelikoviq dhe Avdyli me marrëveshje të dyanshme me kryesinë e klubit kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin dhe nuk janë më pjesë e Shkëndijës”, thuhet në faqen zyrtare të klubit tetovar.

Më tutje thuhet se, “mesfushori Stefan Vujçiq, portieri Ilir Avdyli dhe mbrojtësi Ivan Çelikoviq nuk janë më pjesë e klubit, pasi në bisedime për kryesinë kanë vendosur që në këtë moment ndarja është në interes të dy palëve”.

KF Shkëndija falënderon futbollistët në fjalë për kontributin e dhënë në fanellën kuqezi, duke u dëshiruar gjithë të mirat në të ardhmen.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme