Courtois ndryshon mendje, do të vazhdojë me Chelsean

Courtois ndryshon mendje, do të vazhdojë me Chelsean

29 dhjetor 2017 12:39

E ardhmja e portierit belg mbetet ende e pavendosur. Thibaut Courtois mund të qëndrojë te Chelsea.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze, portieri, i cili kishte kërkuar largimin për të kaluar te Real Madrid, ka ndryshuar mendim për të ardhmen e tij dhe është gati të rinovojë kontratën me Chelsean, transmeton kp.

Ky vendim i 25-vjeçarit lidhet me ndryshimin e objektivit nga ana e spanjollëve, të cilët janë hedhur në sulm për Kepa Arrizabalaga. Belgu ka nisur kontaktet me “Blutë” dhe është gati të rinovojë për pesë vjet.

Kontrata aktuale e Courtois me Chelsean skadon në verën e vitit 2019.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme