Lambru, lojtari pa një dorë që ëndërron të bëhet si Aguero

Lambru, lojtari pa një dorë që ëndërron të bëhet si Aguero

29 dhjetor 2017 12:27

Petrolul Ploiesti është një klub në nxitim. "Ujqërit e verdhë" ende i gëzohen fitores 3:1 ndaj Liverpoolit në raundin e parë të Kupës së Evropës të vitit 1966.

Ajo fitore ende vlerësohet lart në qytetin që gjendet rreth 65 kilometra në veri të kryeqendrës, Bukuresht. Mirëpo, ditët e sotme, janë të vështira, transmeton Koha Ditore shkrimin e The Guardian.

Pasi bankrotoi dy vite më parë dhe humbi statusin e skuadrës së elitës, Petrolul u riformua në kategorinë e katërt. Nëse një prej klubeve më të njohura të Rumanisë do ta arrijë synimin dhe të kthehet në elitë deri në vitin 2019, atëherë nuk ka kohë për të humbuar.

Në sulmuesin 19-vjeçar Cosmin Lambru, Petrolul ka një "ujk" të ri që po e udhëheq ofensivën. Por ka më tepër në storien e Lambrus sesa vetëm të një futbollisti që po ndihmon ringjalljen e një klubi të futbollit me renome...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme