Ngritja e çuditshme e skuadrës kiliane

Ngritja e çuditshme e skuadrës kiliane

29 dhjetor 2017 11:11

Brenda një stadiumi të zbrazët, pas disa ditëve debat të ashpër, skuadra kiliane Deportes Melipilla ka festuar fitoren, megjithëse nuk bëri asnjë gjuajtje në portë.

Kjo ishte ngjitja më e çuditshme në një rang më lartë, përcjell Koha Ditore shkrimin e BBC.

Më 19 dhjetor, Melipilla kishte humbur pas penalltive nga Deportes Vallenar, në ndeshjen e plejofit që vendoste për ngjitjen në Primera B, në kategorinë e Dytë të Kilit në futboll.

Futbollistët e Vallenarit, para adhuruesve të vet festuan çmendurisht. Ishin pranë të humbnin një penallti, por Juan Silva barazoi dhe më pas fituan përballjen.

Gëzimi i tyre nuk zgjati shumë...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme