Lojtarët që më 2018 duhet të vendosin për përfaqësuese

Lojtarët që më 2018 duhet të vendosin për përfaqësuese

29 dhjetor 2017 08:34

Vendimin e madh që nuk e morën këtë vit, Florent Hadërgjonaj, Albian Ajeti, Shkëlqim Demhasaj dhe Mërgim Berisha duhet ta marrin më 2018.

Tre të parët kishin dhe vazhdojnë t'i kenë opsionet e njëjta - Kosovën, Shqipërinë dhe Zvicrën, kurse Berisha pos Kosovës e Shqipërisë ka si opsion edhe Austrinë.

Pritej që gjatë vitit që po mbaron, këta lojtarë të merrnin vendimet për të ardhmen e tyre në nivel të përfaqësueseve, por u shtynë për vitin tjetër, kur nis cikli i ri eliminator, ai për Evropianin 2020.

"Për të gjithë lojtarët Kosova ka shprehur interesim për t'i afruar. Nuk kemi marrë asnjëherë një përgjigje të prerë nga asnjëri prej katër lojtarëve", ka thënë për gazetën Koha Ditore ish-seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki.

Bunjaki, insiston se ka bërë të pamundurën gjatë periudhës sa drejtoi Kosovën t'i ketë nën urdhrat e tij....(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme