“Messi është më i miri në botë, por mos i tregoni Ronaldos” Foto: Reuters

“Messi është më i miri në botë, por mos i tregoni Ronaldos”

28 dhjetor 2017 12:23

Legjenda e futbollit, Francresco Totti në konferencën “International Sports” që po mbahet në Dubai ka folur edhe për futbollistët më të mirë në botë Leo Messin e Cristiano Ronaldon.

I pyetur se kush është më i mirë, ai është përgjigjur se është argjentinasi, transmeton Koha.net.

“Lojtari më i mirë në botë është Messi, por mos i tregoni Cristiano Ronaldos apo Neymarit”, ka thënë Totti.

Ai ka vlerësuar lart edhe yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah, i cili në verë u bashkua me klubin anglez nga skuadra e Romës.

“Salah është një nga më të mirët. Shitja e tij ishte vendosur bashkërisht nga klubi dhe lojtari”, është shprehur legjenda e Romës.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme