Mutko largohet nga posti i kryetarit të KO të “Rusia 2018”

Mutko largohet nga posti i kryetarit të KO të “Rusia 2018”

28 dhjetor 2017 12:21

Zëvendëskryeministri i Rusisë, Vitaly Mutko, që është suspenduar përjetë nga Lojërat Olimpike këtë muaj, të mërkurën ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Komitetit Organizativ të Botërorit "Rusia 2018" në futboll. Ai, vendimin e ka kumtuar për agjencinë ruse të lajmeve TASS.

Alexei Sorokin, shefi ekzekutiv i komitetit, do të marrë përgjegjësitë e Mutkos, përcjell Koha Ditore shkrimin e Reuters.

"Sorokin do të bashkëveprojë me FIFA-n. Unë do të koordinoj punën nga ana e Qeverisë", ka thënë Mutko.

Rusia do ta organizojë Botërorin e vitit të ardhshëm në 11 qytete, përfshirë Moskën, St. Petersburgun dhe Sochin...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme