Ish-akrobati i cirkut është kthyer në boksier premtues

Ish-akrobati i cirkut është kthyer në boksier premtues

27 dhjetor 2017 11:41

Victor Odindo kaloi 12 vjet si performues cirku dhe udhëtoi nëpër botë me dy vëllezërit e tij. Gjatë një vizite në Australi tetë vjet më parë, ai ra në dashuri si me vendin ashtu edhe me një femër nga lugina Barossa.

Ai la cirkun tre vjet më parë për t'u shpërngulur në Barossa dhe për të nisur një jetë të re me bashkëshorten, me të cilin ka një fëmijë, përcjell Koha Ditore shkrimin e ABC.

Ai nisi të punonte në ndërtimtari ku ishte i popullarizuar, një person i qetë dhe i njohur si punëtor i madh.

Por prezantimi i tij me boksin ishte disi e pazakontë, siç ishte edhe profesioni i tij i kaluar, si akrobat cirku.

Bashkëshortja e Odindos kuptoi se atij i duhej një aktivitet fizik pasi më nuk po stërviste për shfaqje cirku...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme