Toure vendos të kthehet në Përfaqësuese

Toure vendos të kthehet në Përfaqësuese

27 dhjetor 2017 10:42

Mesfushori Yaya Toure ka ndërruar mendje dhe do të kthehet në Përfaqësuesen e Bregut të Fildishtë me synim për të fituar edhe një trofe.

Lajmin e ka bërë të ditur agjenti i tij, Dimitri Seluk, raporton ESPN.

Ai ka thënë se 34-vjeçari është i gatshëm të kthehet në përfaqësuese, tek e cila kishte luajtur së fundi në shtator të vitit 2016, përcjell Koha Ditore.

"Yaya Toure ka vendosur të kthehet në përfaqësuesen e Bregut të Fildishtë. Ai dëshiron të fitoj edhe një trofe me 'elefantët' e Bregut të Fildishtë", ka shkruar Seluk në "Twitter"...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme