Bari sintetik – shkatërrues për futbollistët

Bari sintetik – shkatërrues për futbollistët

26 dhjetor 2017 23:54

Futbollistët e Superligës ankohen në fushat me bari sintetik.

Nga 9 stadiume sa janë në dispozicion të 12 skuadrave të Superligës, 2 prej tyre janë me bari sintetik, “Zahir Pajaziti” në Podujevë dhe “Përparim Thaçi” në Prizren.

Sipas futbollistëve dhe doktorëve, ekziston rrezik më i madh për lëndime kur luhet në bari sintetik.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme