60 milionë euro për Van Dijk

60 milionë euro për Van Dijk

26 dhjetor 2017 11:36

Manchester City është favoritë për të nënshkruar me mbrojtësin e Southamptonit, Virgil van Dijk.

Sipas mediave britanike, ‘Qytetarët’ janë gati t’ia ofrojnë Southamptonit 60 milionë euro për Van Dijk, transmeton ksp.

Liverpool dhe Chelsea janë dy klube tjera angleze që janë të interesuar për mbrojtësin e Southamptonit, por thuhet se City është më afër lojtarit.

Siç raportohet, liderët e Premier Leagues tashmë kanë nisur negociatat me agjentët e Van Dijk.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme