Prishtina nuk u beson trajnerëve, kërkon të rinj me konkurs Foto: Koha

Prishtina nuk u beson trajnerëve, kërkon të rinj me konkurs

26 dhjetor 2017 10:12

Asnjë trajner i Shkollës së Futbollit në klubin Prishtina pas 31 dhjetorit nuk e ka të garantuar kontratën e re.

Për ta fituar kontratën, përkatësisht për të mbajtur vendin e punës, atyre u duhet të plotësojnë një listë të gjatë të kritereve të paraqitura në konkursin e publikuar më 22 dhjetor në uebfaqen zyrtare të klubit, e që është i hapur deri në fund të këtij muaji, shkruan sot “Koha Ditore”.

Konkursit për trajner të shkollës së futbollit të klubit Prishtina duhet t'i nënshtrohen edhe trajnerët aktualë. Këtë e kanë bërë të ditur të hënën drejtuesit e klubit të kaltër, që është prej më të mëdhenjve në vend. Bëhet fjalë për të gjithë trajnerët e grupmoshave, pra pos atyre të ekipit senior.

Zyrtarë të klubit Prishtina pranojnë se trajnerët me të cilët nuk janë të kënaqur për punën e bërë deri tash, do të zëvendësohen me të rinj që i plotësojnë kriteret e konkursit.

Kriteret bazë janë: të posedojë licencë të UEFA-s, diploma, certifikata të vërtetuara te noteri, përvojë si trajner dhe si futbollist... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme