Tifozët e Arsenalit kërkojnë largimin e Xhakës

Tifozët e Arsenalit kërkojnë largimin e Xhakës

15 dhjetor 2017 10:47

Paraqitjet e dobëta të Granit Xhakës në ndeshjet e fundit, në veçanti ndaj West Ham Unitedit, kanë frustruar tej mase tifozët e Arsenalit.

Mediumet angleze kanë raportuar të enjten se pas barazimit pa gola të Arsenalit me West Hamin të mërkurën mbrëma tifozët kanë kërkuar largimin e Xhakës, transmeton Koha Ditore.

Reagimet e tifozëve të Arsenalit janë të shumta dhe ata përmes rrjeteve sociale kanë kërkuar nga klubi që ta shesë Xhakën në fund të këtij edicioni. "Tifozët nuk po e duan Xhakën në klub, i cili nuk po bind me paraqitjet e tij", ka shkruar "CaughtOffside".

Xhaka ndaj West Hamit luajti tërë ndeshjen. Këtë edicion ka 18 paraqitje dhe katër asistime në të gjitha garat. Me Arsenalin ka kontratë deri më 2021.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme