Skënderbeu mbyll me humbje aventurën në Evropë

Skënderbeu mbyll me humbje aventurën në Evropë

07 dhjetor 2017 20:54

Klubi shqiptar i futbollist, Skënderbeu, ka mbyllur me humbje fazën e grupeve në Ligën e Evropës.

Korçarët u mposhtën 2 me 1 nga Young Boys në Zvicër.

Enis Gavazaj kaloi shqiptarët në epërsi në minutën e 51-të, ndërsa Hoarau barazoi gjithçka katër minuta më pas.

Në fund realizoi Roger Assale për 2 me 1 dhe fitoren e zviceranëve.

Tabela e Grupit B mbyllet kështu:

Dynamo Kiev 13 pikë

Partizani 8 pikë

Young Boys 6 pikë

Skënderbeu 5 pikë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme