30 futbollistët më të mirë të vitit, sipas “France Football”

30 futbollistët më të mirë të vitit, sipas “France Football”

07 dhjetor 2017 20:44

“France Football” ka publikuar listën e 30 futbollistëve më të mirë të vitit.

Prestigjiozja franceze i dha çmimin “Topi i Artë” Cristiano Ronaldos të Real Madridit për herë të pestë. Ai la prapa Lionel Messin dhe Neymarin.

Top tridhjetë futbollistët, sipas “France Football”, janë:

4: Gianluigi Buffon

5: Luka Modric

6: Sergio Ramos

7: Kylian Mbappé

8: N'Golo Kanté

9: Robert Lewandowski

10: Harry Kane

11: Edinson Cavani

12: Isco

13: Luis Suarez

14: Kevin De Bruyne

15: Paulo Dybala

16: Marcelo

17: Toni Kroos

18: Antoine Griezmann

19: Eden Hazard

20: David De Gea

21 : Leonardo Bonucci dhe Pierre-Emerick Aubameyang

23: Sadio Mané

24: Radamel Falcao

25: Karim Benzema

26: Jan Oblak

27: Mats Hummels

28: Edin Dzeko

29: Dries Mertens dhe Philippe Coutinho.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme