Kane e Lewandowski në top 10-shen e vitit

Kane e Lewandowski në top 10-shen e vitit

07 dhjetor 2017 19:06

France Football po vazhdon të publikojë listën e 30 futbollistëve më të mirë në botë për vitin 2017.

Në top dhjetëshe janë sulmuesit Harry Kane, i dhjeti, dhe Robert Lewandowski i nënti, transmeton Koha.net.

Lista e publikuar deri më tani janë:

8. Kante

9. Lewandowski

10. Harry Kane

11: Edinson Cavani

12: Isco

13: Luis Suarez

14: Kevin De Bruyne

15: Paulo Dybala

16: Marcelo

17: Toni Kroos

18: Antoine Griezmann

19: Eden Hazard

20: David De Gea

21: Leonardo Bonucci dhe Pierre-Emerick Aubameyang

23: Sadio Mané

24: Radamel Falcao

25: Karim Benzema

26: Jan Oblak

27: Mats Hummels

28: Edin Dzeko

29: Dries Mertens dhe Philippe Coutinho.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme