Barça afër marrëveshjes me Coutinhon

Barça afër marrëveshjes me Coutinhon

07 dhjetor 2017 13:44

Barcelona raportohet se është shumë afër marrëveshjes për transferimin e Philippe Coutinhos në janar për 135 milionë euro.

Braziliani ishte afër kalimit te klubi spanjoll gjatë verës, por “Të kuqtë” refuzuan një seri ofertash të dërguara nga Barça për të.

Sipas “Mundo Deportivo”, Barça dhe Coutinho kanë marrëveshje për kontratën pesëvjeçare.

Kjo gazetë raporton se 25-vjeçari ka marrëveshje me Liverpoolin për largim gjatë afatit kalimtar të dimrit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme