Reali fiton ngushtë ndaj Dortmundit, shkon tutje në Champions nga pozita e dytë

Reali fiton ngushtë ndaj Dortmundit, shkon tutje në Champions nga pozita e dytë

06 dhjetor 2017 22:37

Real Madridi ka mposhtur Dortmundin 3 me 2 në xhiron e fundit të Grupit H për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë.

Mayoral, Cristiano Ronaldo dhe Lucas shënuan për “Mbretërit” teksa Pierre-Emerick Aubameyang shënoi dy golat për Dortmundin.

Në tabelën e Grupit H, Reali mbetet i dyti pasi Tottenhami mposhti edhe APOEL-in për të kaluar tutje si i pari.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme