Humb City, Napoli shkon në Ligën e Evropës

Humb City, Napoli shkon në Ligën e Evropës

06 dhjetor 2017 22:36

Shakhtar Donetsk ka mposhtur Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F në Ligën e Kampionëve duke siguruar fazën e ardhshme, dhe duke e dërguar Napolin në Ligën e Evropës.

Bernard dhe Ismaily realizuan dy golat për fitoren 2 me 1. Te City shënoi Aguero.

Në takimin tjetër Napoli humbi 2 me 1 nga Feyenoordi.

Në tabelën e këtij grupi City mbyll këtë fazë si i pari me 15 pikë, i ndjekur nga Shakhtari me 12 pikë. Napoli me gjashtë pikë ecën në garën tjetër evropiane.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme