Drita eliminon Feronikelin nga kupa Foto: Ilustrim

Drita eliminon Feronikelin nga kupa

06 dhjetor 2017 14:56

Drita ka mposhtur Feronikelin me rezultat 3 me 0 për ta eliminuar nga kupa e Kosovës në futboll.

Golat për ekipin nga Gjilani i realizuan Xhevdet Shabani, Kastriot Rexha dhe Leotrim Kryeziu.

Përveç këtij takimi janë zhvilluar edhe shtatë ndeshje tjera të rrethit të tretë të Digitalb Kupës së Kosovës.

Këto janë rezultatet:


Istogu – Vitia 2:0
Drita – Feronikeli 3:0
Besa – Trepça’89 0:4
Ulpiana – Drenica 1:5
Flamurtari – Prishtina 2:3
Kosova – Kika 4:1
Ramiz Sadiku – Vushtrria 1:6
Liria – KEK-u 4:1
Rahoveci – Galaksia, nuk u zhvillua
Vëllaznimi – Behari, nuk u zhvillua

Të martën:
Gjilani – Rinia 4:1
Arbëria – Ratkoci, nuk u zhvillua

Të enjten zhvillohen edhe ndeshjet:

Ballkani – Trepça
Vllaznia – Llapi

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme