Kikboksierët nga Mitrovica veriore me medalje në turneun ballkanik në Serbi

Kikboksierët nga Mitrovica veriore me medalje në turneun ballkanik në Serbi

05 dhjetor 2017 22:57

Fundjava ka qenë i suksesshëm për klubin e boksit dhe kikboksit të Mitrovicës “028”.

Nga turneu ndërkombëtar, siç njofton KoSSev, “Ballkan Best Fighters”, kikboksierët e këtij klubi në Mitrovicë janë kthyer me 11 medalje: 2 medalje të arta, katërt të argjendta dhe pesë të bronzta, transmeton Koha.net.

mesin e fituesve të medaljeve të arta ka qenë Natalia Saviq, e cila në finale ka mposhtur kampionen e Serbisë në boks dhe kikboks.

Në kategorinë e seniorëve deri në peshën 96 kilogramë ka qenë edhe Radovan Mirkoviq.

Garuesit u ndeshën me kikboksierë nga Rumania, Bullgaria, Kroacia, Maqedonia, Sllovenia dhe Bosnjë e Hercegovina.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme