Barça e Juve sigurojnë fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

Barça e Juve sigurojnë fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

05 dhjetor 2017 22:48

Barcelona dhe Juventusi kanë siguruar një vend në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve me fitoret që realizuan sonte.

Kampioni spanjoll mposhti Sportingun e Lisbonës me rezultat 2 me 0, ashtu siç mposhti “Zonja e Vjetër” Olympiacosin në Greqi.

Me këto fitore Barça mbyll grupin me 14 pikë, tre më shumë se Juve në pozitën e dytë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme