Atletico eliminohet nga “Championsi”

Atletico eliminohet nga “Championsi”

05 dhjetor 2017 22:39

Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve pasi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1 me 1 kundër Chelseat në Londër.

Klubit spanjoll i duhej fitorja në Stamford Bridge dhe shpresonte në një humbje të Romës, por sonte Roma fitoi kundër Qarabagut me rezultat 1 me 0.

Golin për Atleticon e realizoi Saul Niguez derisa për Chelsean barazoi mbrojtësi i Atleticos Saviq që realizoi autogol.

Me këtë pikë Atletico mbetet në pozitën e tretë, e cila ia garanton një vend në Europa Ligë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme