Bashkimi i fortë për ekipin bullgar Akademik Bultex Foto: Ilustrim

Bashkimi i fortë për ekipin bullgar Akademik Bultex

05 dhjetor 2017 21:12

Bashkimi ka siguruar fitoren e dytë në Ligën Ballkanike, duke mposhtur Akademik Bultexin e Bullgarisë me rezultat 87 me 78.

Klubi nga Prizreni tregoi formë të mirë në ndeshjen e zhvilluar sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren dhe me këto pikë ngjitet në pozitën e pestë në tabelën e Ligës Ballkanike.

Te Bashkimi më i miri në këtë takim ishte Knight që realizoi 29 pikë, i ndihmuar nga Samir Zekiq me 19 pikë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme