City po marshon drejt titullit me gola të vonshëm

City po marshon drejt titullit me gola të vonshëm

05 dhjetor 2017 12:51

Kur David Silva zgjati këmbën për të dërguar në portë topin e krosuar nga Kevin de Bruyne në ndeshjen e së dielës kundër West Hamit, Manchester City gjeti golin e katërt të vonshëm të fitores këtë stinor.

Ai gol i Silvas theu rezistencën e West Hamit në Etihad, që kishte kaluar në epërsi pas golit të Angelo Ogbonnas në pjesën e parë, shkruan Koha Ditore.

Po ashtu, ka mundur të "thyejë" edhe shpirtin e gjithë 19 skuadrave të tjera të Premier Leagues, që kishin shpresuar që lideri do të lëshonte pikë.

Kështu, epërsia mes Manchester Cityt dhe përcjellësit të parë Manchester Unitedit mbeti në tetë pikë, para derbit të qytetit mes këtyre dy skuadrave në fundjavë... (Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Tash gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni. 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme