Shkatërrohet sërish statuja e Messit

Shkatërrohet sërish statuja e Messit

04 dhjetor 2017 17:21

Statuja e yllit të Barcelonës, Lionel Messi, në Buenos Aires, është shkatërruar për herë të dytë sivjet.

Këmbët e statujës janë prerë me ç’rast është shkaktuar shkatërrimi i plotë i saj.

Një gjë e ngjashme i kishte ndodhur edhe në janar të këtij viti.

Statuja e Messit ishte pjesë e serisë së skulpturave të heronjve sportivë të Argjentinës në Paseo de la Gloria. Krahas statujës së Messit janë edhe yjet Gabriela Sabatini, Guillermo Vilas dhe Manu Ginobili e Juan Manual Fangio.

Messi i siguroi Argjentinës pjesëmarrjen në Botërorin Rusia 2018 falë tregolëshit në ndeshjen vendimtare ndaj Ekuadorit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme