Messi bllokon kalimin e Ozilit te Barça

Messi bllokon kalimin e Ozilit te Barça

23 nëntor 2017 14:28

Lionel Messi ka kërkuar nga Barcelona që të zbehin interesimin për anësorin e Arsenalit, Mesut Ozil.

Mesfushori gjerman do të jetë i lirë verën e ardhshme dhe pritet largimi i tij në janar, kur edhe do të hapet afati kalimtar i dimrit.

Interesim për të ka shprehur edhe Manchester Unitedit, derisa Barcelona ishte mahnitur me formën e tij sa ishte lojtar i Real Madridit.

Sipas Diario Gol, Messi është në dijeni të mungesave të Ozilit në ndeshjet e mëdha dhe ka kërkuar nga drejtuesit e Barçës që të zbehin interesimin për të.

Ozil ka realizuar një gol dhe tre asistime në 10 paraqitje në Premier Ligë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme