Lichtsteiner largohet nga Juventusi

Lichtsteiner largohet nga Juventusi

21 nëntor 2017 13:50

Mbrojtësi i krahut të djathtë, zvicerani Stephan Lichtsteiner, do të largohet nga skuadra e Juventusit gjatë afatit kalimtar të janarit.

Kështu, ka njoftuar të hënën uebfaqja italiane "Calciomercato.com".

Mësohet se Lichtsteiner do të jetë i lirë të largohet nga Juventusi edhe pse ka kontratë me ekipin deri në vitin 2018.

33-vjeçari këtë edicion nuk ka treguar formë të mirë dhe është lënë jashtë listës për Ligën e Kampionëve.

Ai ka 12 paraqitje në Serie A, kurse pjesë e Juventusit është prej vitit 2011 dhe ka fituar gjashtë tituj kampioni rresht.

Pas largimit të Lichtsteinerit pozitën në krahut e djathtë pritet ta zërë Mattia de Sciglio që u transferua gjatë verës nga Milani.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme