Ancelotti ka një kusht për postin e trajnerit të Italisë

Ancelotti ka një kusht për postin e trajnerit të Italisë

17 nëntor 2017 14:14

Carlo Ancelotti raportohet se ka kërkuar reforma në Federatën e Futbollit të Italisë para se të marrë postin e trajnerit të përfaqësueses italiane.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, ka pasur bisedime fillestare mes Ancelottit dhe shefit të Federatës, Carlo Tavecchio.

Gazeta italiane raporton se “një projekt serioz është e vjetmja zgjidhje” për 58-vjeçarin për ta zëvendësuar të shkarkuarin Giampiero Venturan.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme