Milani konsideron ndërtimin e një stadiumi të ri

Milani konsideron ndërtimin e një stadiumi të ri

14 nëntor 2017 18:38

Milani raportohet se është duke konsideruar ndërtimin e një stadiumi të ri dhe largimin nga San Siro.

Sipas raportimeve të reja në mediat italiane, drejtori Marco Fassone ka biseduar me kryesinë e qytetit të Milanos për mundësinë e ndërtimit të një stadiumi të ri.

Akoma nuk ka plane konkrete dhe nuk është identifikuar hapësira e re, por ka gjasë që ato të publikohen në muajt në vazhdim.

Milani e shfrytëzon stadiumin e njëjtë me rivalin lokal, Inter.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme