Shpërthen “Adem Jashari”, Kosova fiton në fund ndaj Letonisë

Shpërthen “Adem Jashari”, Kosova fiton në fund ndaj Letonisë

13 nëntor 2017 21:26

Kosova ka fituar në çastet e fundit në miqësoren ndaj Letonisë, 4 me 3.

Përfaqësuesja e Kosovës tri herë ishte në disavantazh, në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” të Mitrovicës.

Kluskins realizoi i pari në minutën e 11-të, dy minuta para se Amir Rrahmani të barazonte gjithçka. Pjesa e parë u mbyll 2 me 2 me Sabalan që shënoi për mysafirët dhe Vedat Muriqin për Kosovën.

Në pjesën e dytë, Kluskins realizoi në minutën e 59-të për të kthyer epërsinë te mysafirët, para se Elbasan Rashani në minutën e 86-të dhe Besar Halimi në minutat shtesë të kthenin gjithçka për rezultatin përfundimtar, 4 me 3.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme