Basketboll, Rahoveci fiton derbin

Basketboll, Rahoveci fiton derbin

13 nëntor 2017 09:39

Rahoveci e ka fituar derbin e javës së nëntë të IP Superligës së Kosovës në basketboll. Rahoveci të shtunën në Gjakovë fitoi ndaj Golden Eagle Yllit me rezultatin 91:84.

Rahoveci ndeshjet si vendas po i luan në Gjakovë në mungesë të palestrës në këtë qytet, shkruan sot “Koha Ditore”. Në Gjakovë prezent ishin rreth 1000 shikues, ndër të tjera edhe tifo-grupet e të dy skuadrave.

Për Rahovecin është fitorja e dytë ndaj Yllit dhe e gjashta këtë edicion. Skuadra ka edhe dy humbje, ndërsa me 14 pikë renditet e treta... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme