Gjobitet Manchester City për thyerjen e rregullave anti-doping

Gjobitet Manchester City për thyerjen e rregullave anti-doping

16 shkurt 2017 17:56

Manchester City është gjobitur me 35 mijë funta për thyerjen e rregullave anti-doping të Federatës së futbollit anglez, raporton BBC.

Klubeve iu kërkohet që të japin të dhëna të sakta të sesioneve trajnuese dhe vendndodhjen e lojtarëve në mënyrë që ata të jenë në dispozicion për testim në çdo kohë, transmeton Koha.net.

City ka dështuar në tri raste të japë të dorëzojë këto të dhëna.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme