Zvicra bën hapin e madh drejt Rusisë

Zvicra bën hapin e madh drejt Rusisë

09 nëntor 2017 22:35

Zvicra ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për Botërorin “Rusia 2018”.

Zviceranët mposhtën 0 me 1 Irlandën Veriore në takimin e parë të “Play-Offit”.

Ricardo Rodriguez realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 58-të. Ai shënoi nga penaltia.

Për Zvicrën u paraqitën edhe yjet shqiptare Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas tre ditësh në Zvicër.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme