Hazard thotë se ëndërron të luajë për Zidanen

Hazard thotë se ëndërron të luajë për Zidanen

09 nëntor 2017 20:22

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka treguar se “ëndërron” që të luajë nën menaxhimin e Zinedine Zidane, që aktualisht udhëheq Real Madridin.

Hazard ka qenë një nga synimet e kampionit të Evropës dhe La Ligas në të kaluarën, dhe belgu ka thënë se Zidane është njëri prej idolëve të tij, transmeton Koha.net.

“Të gjithë e dinë për respektin që kam për Zidanen si lojtar, por edhe si menaxher. Ai është idoli im”, është shprehur Hazard për televizionin belg RTL.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme