Eriksson: Dua të jem trajner i Liverpoolit

Eriksson: Dua të jem trajner i Liverpoolit

09 nëntor 2017 16:48

Ish-përzgjedhësi i Anglisë, Sven-Goran Eriksson, ka shprehur dëshirën për të menaxhuar Liverpoolin një ditë.

Eriksson kishte udhëhequr kombëtaren angleze mes viteve 2001 dhe 2006 dhe më pas ishte pjesë e Manchester Cityt, Meksikës, Bregut të Fildishtë, Leicester City dhe Guangzhou, Shanghai e Shenzen.

69-vjeçari aktualisht është i papunë pas largimit nga Kina, por thotë se do të dëshironte të ishte trajner në Premier Ligë.

“Do të doja të menaxhoja Liverpoolin. Jam fans i vjetër i Liverpoolit. Gjithmonë kam qenë, sikurse babai im”, ka thënë ai për Liverpool Echo.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme