Koeman në radarin e Barcelonës

Koeman në radarin e Barcelonës

16 shkurt 2017 17:44

Ronald Koeman është në listën e ngushtë për t’u bërë trajner i Barcelonës.

Gjiganti spanjoll po planifikon shkarkimin e Luis Enriques pas humbjes së thellë që pësoi Barcelona ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve, transmeton Koha.net.

Trajneri i Evertonit, Koeman është në mesin e trajnerëve që udhëheq listën për ta menaxhuar Barcelonën.

Barcelona ka një histori të gjatë për emërimin e ish-lojtarëve në stolin e trajnerit, ndërsa ka një lidhje të fortë me holandezët përfshirë ish-trajnerët, Johan Cruyff, Frank Rijkaard dhe Louis van Gaal.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme