Pique fillon bisedimet për vazhdimin e kontratës me Barçën

Pique fillon bisedimet për vazhdimin e kontratës me Barçën

08 nëntor 2017 16:58

Klubi i famshëm spanjoll, Barcelona ka nisur negociata me mbrojtësin Gerard Pique për rinovimin e kontratës së re, raportojnë mediat spanjolle.

Ish-futbollisti i Manchester Unitedit me “Blaugranat” ka kontratë deri në vitin 2019, por raportohet se Barcelona synon ta blindoj mbrojtësin katalunas, i cili gëzon përkrahje të madhe nga e gjithë Katalonja, transmeton kp.

Barcelona tashmë ka nisur kontaktet më agjentet e 30 vjeçarit, dhe marrëveshja mes dy palëve mund të arrihet shumë shpejtë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme