Mourinhos i kërkohet të shesë lojtarë para se të blejë

Mourinhos i kërkohet të shesë lojtarë para se të blejë

07 nëntor 2017 23:29

Trajnerit të Manchester Unitedit, Jose Mourinho, raportohet se kryesia e klubit i ka thënë se nëse dëshiron të blejë lojtarë, fillimisht duhet të largojë disa.

Pagat e klubit u rritën për 13.5 për qind në raportet financiare të fundit dhe bordi nuk dëshiron të shpenzojë më shumë.

Sipas BBC, Luke Shaw, që iu bashkua klubit më 2014 për 27 milionë funte, mund të jetë lojtari i parë që do të largohet.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme