Bashkimi arrin fitoren e parë në Ligën Ballkanike Foto: Ilustrim

Bashkimi arrin fitoren e parë në Ligën Ballkanike

07 nëntor 2017 21:09

Klubi i basketbollit Bashkimi ka shënuar fitoren e parë sivjet në Ligën Ballkanike.

Skuadra prizrenase mposhti 70:63 ndaj Levskit të Bullgarisë.

Samir Zekiqi ishte më i dalluari te vendasit me 16 pikë të shënuara.

Bashkimi ka pësuar humbje në dy ndeshjet e para në këtë garë, ndaj Blokotehna (93:71) në Gjevgjeli dhe ndaj Tiranës (75:69) në Tiranë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme