FIFA gjobit Kosovën

FIFA gjobit Kosovën

07 nëntor 2017 19:27

FIFA ka gjobitur me 4 mijë franga zvicerane Federatën e Futbollit të Kosovës për sjellje të pahijshme të tifozëve në ndeshjen ndaj Ukrainës më 6 tetor të këtij viti.

Përpos gjobës me 4 mijë franga zvicerane, FFK ka marrë edhe një vërejtje nga FIFA.

Kjo nuk është hera e parë që FFK dënohet për shkak të tifozëve.

Ajo ishte gjobitur me 30 mijë franga për ndeshjen ndaj Kroacisë dhe me 3 mijë franga për ndeshjen me Islandën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme