Klubi anglez kërkon Diego Simeonen

Klubi anglez kërkon Diego Simeonen

07 nëntor 2017 14:20

Pronari i Evertonit, Farhad Moshiri dëshiron që klubi i tij të drejtohet nga trajneri argjentinas, Diego Simeone, raporton Sky Sports.

Ky transferim ambicioz do të thoshte se Simeone do të largohej nga Atletico Madridi, që momentalisht mban vendin e katërt në ligë, dhe është afër eliminimit nga Liga e Kampionëve, transmeton Koha.net.

Përveç tij në listën e Evertonit janë edhe trajneri i Watfordit, Marco Silva, dhe ish-menaxheri i Anglisë, Sam Allardyce, përderisa një opsion mbetet edhe David Unsworth që përkohësisht është duke e drejtuar skuadrën e Evertonit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme