Bashkimi pret fitoren e parë në BIBL

Bashkimi pret fitoren e parë në BIBL

07 nëntor 2017 11:17

Basketbollistët e Bashkimit janë të bindur se kanë bërë përgatitjet e duhura për të arritur fitoren e parë këtë edicion në Ligën Ballkanike.

Bashkimi të martën (sot, 19:30) në palestrën "Sezai Surroi" në Prizren pret Levski 2014 të Bullgarisë, shkruan Koha Ditore.

Bashkimi ka pësuar humbje në dy ndeshjet e para në këtë garë, ndaj Blokotehna (93:71) në Gjevgjeli dhe ndaj Tiranës (75:69) në Tiranë.

Me ndihmën e publikut basketbollisti Mikaile Tmushiq është i bindur se Bashkimi do të fitojë ndeshjen kundër Levski 2014.

Motiv shtesë për ekipin paraqet edhe trajneri i ri, greku Fotis Takianos...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme