Wilder i shpallë “luftë” Joshuas

Wilder i shpallë “luftë” Joshuas

05 nëntor 2017 13:59

Deontay Wilder dëshiron të përballet me Anthony Joshuan për të vërtetuar se është boksieri numër një në botë.

Boksieri amerikan i ka ‘shpallur luftë’ britanikut, duke e sfiduar atë për t’u takuar në ring, transmeton kp.

“Kam pritur për këtë luftë që një kohë të gjatë, dëgjo Anthony Joshua, të shpalli luftë ty. A do e pranosh sfidën time?”, ka thënë Wilder.

Wilder kampion botëror në WBC, dhe Joshua kampion botëror në WBA dhe IBO, mund të takohen në vitin 2018.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme