Gjigantët londinez pas Leon Goretzkas

Gjigantët londinez pas Leon Goretzkas

05 nëntor 2017 12:40

Leon Goretzka me paraqitjet e tij në fanellën e Schalkes ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve evropianë.

Së fundmi në garë për të raportohet se kanë hyrë rivalët e Londrës, Arsenali dhe Tottenhami, transmeton Koha.net.

Sipas Sunday Mirror klubet londineze do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar shërbimet e 22 vjeçarit në afatin kalimtar të janarit.

Goretzka qe një kohë të gjatë është në radarin e Arsenalit, përderisa skautët e Tottenhamit e kanë monitoruar lojtarin në të gjitha ndeshjet e muajit të fundit, duke e bërë një nga prioritetet për afatin kalimtar të janarit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme