Skuadra më e madhe e bejsbollit për të cilën është dëgjuar pak

Skuadra më e madhe e bejsbollit për të cilën është dëgjuar pak

05 nëntor 2017 13:40

Imagjinoni të jetoni në një ishull ku ka lojtarë jashtëzakonisht të talentuar që bëjnë gjëra të mëdha në fushë të bejsbollit, por që nuk shihen nga bota e jashtme, shkruan ESPN.

Mendoje se çfarë ndjenje do të kesh ta dish se sa i mirë je, por edhe të jesh në dijeni se kurrë nuk do të shpërblehesh si një superyll apo të jesh pjesë e mbrëmjes "All-Star". Mendo se si do të ndihesh po të mos e merrje kurrë atë që e ke hak, përcjell Koha Ditore.

Njihuni me Lourdes Gurrielin.

Ai është një burrë 60-vjeçar me një xhaketë ngjyrë ari, i ulur në sektorin e familjarëve në "Minute Maid Park", aty ku luan Houston Astros.

Dhe ai po qesh pasi ëndrra që nuk pati mundësi ta realizonte u realizua për të birin e tij, lojtarin e Houstonit, Yusiel (Yuli) Gurriel....(më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme